Φωτιά στα διχτάκια!

ΝΕΑ Νέα Αγώνων Φωτιά στα διχτάκια!
05 Ιανουαρίου 2019

Με 13/18 τρίποντα (72%, 29 ριμπάουντ και 17 ασίστ, το Περιστέρι Βίκος Cola ξεκίνησε εντυπωσιακά το 2019 νικώντας το Ρέθυμνο με 80-64!

Το ξεκίνημα της αναμέτρησης βρήκε “ζεστό” τον Γιάννη Αγραβάνη πίσω από τα 6.75μ. τον οποίο μιμήθηκαν οι Ryan Harrow, Jordan Callahan, Βασίλης Μουράτος, Ben Bentil και Ed Daniel. Με το ποσοστό ευστοχίας από το τρίποντο να φτάνει το 80% (8/10) η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη έκανε… ονειρικό πρώτο ημίχρονο καθώς προηγήθηκε με 48-20 πριν ο Παναγιώτης Φιλιππάκος καρφώσει με δύναμη για το +30 και το 50-20, ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν συμπληρωθούν 20 λεπτά αγώνα.

Με την επιστροφή στο παρκέ, οι παίκτες του Ρεθύμνου Cretan Kings αντέδρασαν ρίχνοντας την διαφορά κάτω από τους 20 πόντους (68-50), ωστόσο, το κρεσέττο πίσω από τα 6.75μ. συνεχίστηκε για τον Γ.Σ.Π. που δια χειρός Bentil έφτασε το 71-50 στο 36ο λεπτό. Η συνέχεια ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το Περιστέρι Βίκος Cola να φτάνει στην δέκατη νίκη σε 12 αγώνες στην Basket Lague.

Τα δεκάλεπτα: 23-11, 50-23, 68-44, 80-64